Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

Obrazek

Hitman se konečně vrátil v plné parádě, aby rozséval zkázu všude, kudy chodí - jak říká motto série, smrt může za správnou cenu potkat kohokoliv. Přináší však Blood Money dostatek novinek, aby se dalo hovořit o vrcholu série? Pojďte to s námi zjistit.

Nebudu chodit s dřívím do lesa, o historii Hitmana jste si u nás dokonce mohli přečíst tématický článek a velkou porci informací jste dostali také v preview. Otázka zbývá jediná – dopadl nový Hitman tak dobře, jak jsme všichni doufali? Rozhodně ano. Je to klenot s pomalejším rozjezdem, který se vám však dostane hluboko pod kůži a zůstane tam. První okamžiky jsou možná rozpačité, ale jakmile se dostanete k jádru hry, zamilujete se do ní a nebudete chtít přestat. Co na tom, že v nabídce je jen tucet misí, které lze s trochou snahy projít za jeden den. HBM hraji už dva týdny prakticky bez přestání, stále nacházím nové možnosti a baví mě s každým dnem o kus víc. Jak to dánští tvůrci z IO Interactive dokázali?

Ať už se vydáte po dráze profesionálního zabijáka hned ze začátku, nebo se rozhodnete raději pro klidný rozjezd v novém stupni obtížnosti Rookie (dovoluje mimo jiné neomezené ukládání pozice), nejzásadnější klad HBM je patrný po celou dobu. Dvanáctka misí přináší velice dobrý děj, vyprávěný znovu v retrospektivě, důležitější je však enormní smysl pro detail, se kterým se budete setkávat na každém kroku. Co víc, volnost pohybu a konání se dostává zase o něco výš a Hitman tím ukazuje svoji pravou tvář. Spíše než klasická akční nebo stealth hra se jedná o soubor hádanek, které můžete řešit podle svého. Je to pískoviště, kde musíte postavit hrad co nejlepším způsobem – nikdo vám ale nebude mluvit do stylu, jakým to uděláte. Jistě, jsou chvíle kdy vás autory nabídnutá možnost postupu praští do očí a nebudete se zbytkem ani zabývat, protože by to znamenalo zbytečné trápení. To se však týká stěží dvou misí z nabídky, jinak je heslem dne absolutní volnost a fantazie.

Vražda na sto a jeden způsob

Ta rozhodně nechyběla tvůrcům, když mise navrhovali, různorodost byla ostatně příznačná pro sérii Hitman už od počátku. Tentokrát se nebudete probíjet misemi bez ladu a skladu, dějové pojítko je jasně viditelné. Agent 47 doplnil svůj cestovní deníček o další místa, především pak o všechny možné kouty USA, kam jsme se v dřívějších dílech nepodívali vůbec. Nebudu vám kazit radost z objevování, snad jen si neodpustím zvláštní pochvalu za zpracování buranského jihu, okolí Mississippi a New Orleans, kde se dokonce podíváte i na tradiční oslavy Mardi Gras (se stovkami NPC na obrazovce bez škubání).

Svoboda volby v jednotlivých misích, které fungují coby uzavřené mikrosvěty, je nevýslovná. Stejně jako dříve na sebe může 47 brát všemožné převleky, jejichž výběr se opět o něco rozrostl a hlavně vám nehrozí tak snadné odhalení, jako dříve. Nepřátelé už nejsou telepati a pokud neděláte pitomosti, můžete v jednom převleku setrvat klidně po celou misi – jenom si na konci nezapomeňte vyzvednout svůj oblek, jinak si jej tvrdě zaplatíte. Více o systému peněz však až za chvíli. Kteroukoliv misi můžete projít mnoha způsoby, které jsou vzhledem k otevřenému stylu hraní nespočitatelné. Na svoji oběť můžete odpálit lustr, svrhnout ji z útesu nebo třeba do vody k aligátorům (mluvíme o Mississippi, nikoliv o známém problému newyorské kanalizace), zabít ji v rámci operní zkoušky a v klidu odejít, svést ji a nepozorovaně jí do skleničky whisky přidat jed… Jen výčtem možností bych mohl zaplácnout celý zbytek recenze.

Pane, nestůjte tak blízko toho zábradlí…

HBM se dočkal řady příjemných změn, které sice nevypadají nijak podstatně, ale po chvíli hraní rychle vyvstane jejich skutečný dopad. Například kamera se konečně dočkala přepracování a dovršila tím revoluci, jakou herní svět nepamatuje – první díl měl kameru příšernou, druhý a třetí již dobrou a v HBM je už ovládání na špičkové úrovni ve všech směrech. I pohled první osoby se dočkal předělávky a je nyní srovnatelný s normálními FPS. Nejlepším důkazem je, že jsem zcela běžně na přestřelky do tohoto pohledu přepínal pro jeho přirozenost a nabízený lepší přehled.

Ovládání jako takové bylo také zlehka upraveno, máte k dispozici tři kontextové klávesy a kromě toho zvládne 47 řadu akcí provést čistě v reakci na své okolí – když například přijdete k otevřenému oknu, stačí držet tlačítko pro pohyb a proskočíte jím. Stejně intuitivní jsou i novinky jako třeba skákání mezi balkóny, lezení po trubkách nebo trochu děsivě vyhlížející traverzování po ochozech. Snadné je i provádění nových bojových možností. Když je k vám NPC otočen zády, můžete jej vzít za lidský štít, strčit do něj, udeřit ho pěstí nebo čelem nebo dokonce mu vytrhnout z rukou zbraň. Systém funguje skvěle, namísto učení se desítek kláves vystačíte se selským rozumem. Snad jen škoda, že tvůrci vyřadili možnost vyklánění zpoza rohů.

Nechybí nové možnosti využití prostředí ve svůj prospěch. Dálkově ovládané bomby jsou hotovým požehnáním, s jejich pomocí můžete shazovat lustry, bedny, nebo dokonce piána. Lze se však třeba i schovat do skříně a doufat, že tam přečkáte těžké časy. Kontejnery všech možných tvarů, od mrazáku po popelářské auto, pak zase poslouží k uskladnění mrtvých či omráčených nepřátel. Lahůdková je také možnost vylézt ve výtahu na jeho střechu, počkat, až vstoupí vyhlédnutá oběť a škrtící strunou ji doslova vyrvat k sobě. Není to hezký způsob smrti, ale tělo je elegantně uklizeno na nepřístupné místo a vy se jen divíte, jak jste bez všech novinek mohli dříve přežít.

„Jéé, vy jste ten člověk z novin?“

Hodně se mluvilo o začlenění peněz a „nechvalné známosti“ vaší tváře coby důsledků za různě provedené mise. Když za sebou necháte padesát mrtvol, dvakrát tolik svědků a ke všemu vás zachytí oko průmyslové kamery, bude vám snížena odměna a pokud nechcete, aby vás v dalších misích poznal každý nýmand, je třeba i rozdat něco málo úplatků, aby proslulost o kus klesla. Implikací je však více. Zbraně sice máte nyní k dispozici volně, za jejich nutné úpravy však musíte platit. Výsledek stojí za to, i z normální pistolky lze stvořit nástroj absolutní zkázy, ale bude vás to něco stát. Pro veterány máme jednu nemilou zprávu – systém ratingu misí je téměř shodný s dřívějškem, ale ani za královský rating Silent Assassin nedostanete bonusové zbraně. Naštěstí jich lze dost najít při samotném hraní. Některé zbraně ubyly, jiné jsou nové, celkově je však výběr stále perfektní a nechybí ani perverzní kousky jako nastřelovač hřebíků nebo zahradnické nůžky (skalp by záviděl i Sam Hawkins).

Systém proslulosti nefunguje až tak dobře, jak by měl, resp. je velká naděje, že si jej při hraní ani nevšimnete. Na jednu stranu jde o fajn způsob, jak odměnit obezřetné hráče, ale zachránit se od špatného ratingu je až příliš snadné. Viděl vás někdo? Zabijte každého na mapě a máte jasnou záruku, že bez svědků zůstane vaše proslulost na nule. Chcete si zachovat uctivější rating i bez násilí? Fajn, zaplaťte úplatek, peněz budete stejně mít šílený přebytek.

Ve výsledku však nejde o nijak fatální chybu. Většina hráčů půjde pravděpodobně po stejné trase, jakou jsem se vydal já – nejprve si projdou kampaň na normální obtížností, oťukají si všechny mise a vlastně si udělají z prvního hraní takový prodloužený tutoriál. Když se posléze pustí do obtížností Expert a Professional, budou už vědět, co mohou čekat a z proslulosti se stane prostě další meta k pokoření. Za pokoření hry s proslulostí na nule a s ratingem Silent Assassin sice nedostanete žádný bonus, ale i tak je to příjemně hřejivý pocit.

Blbý a blbější

Škoda, že i jinak téměř bezchybný HBM si nepohlídal pár chybek. Kromě občas příliš zřejmé ideální cesty jde o umělou inteligenci a způsob ukládání. AI je v Hitmanovi bohužel pochybná odjakživa a problém trvá i ve čtyřce. Dokud nebojujete, je chování NPC velmi dobré, jenže když na boj dojde, připadáte si rázem jako v pár let staré střílečce nevalné úrovně. Vzhledem k tomu, že řada lidí bude přes veškeré rady hrát Hitmana právě jako střílečku (a občas je jednoduše fajn si popustit uzdu a vzít s sebou namísto pistole brokovnici), získává tento problém zbytečně na důrazu. Uložené pozice pak vydrží jen v rámci už rozehrané mise – vše se pro vás vyvíjí dobře, ale rádi byste už šli spát nebo prostě jen potřebujete vypnout počítač? Smůla, příště musíte pěkně na začátek, trvalé jsou jen pozice po dohrání mise.

Technická kouzla

Zpracování je na špičkové úrovni, Glacier engine je vlastně jen hrubá kostra, na kterou autoři s každou novou hrou přibalují nové prvky od textur až po zvláštní efekty. HBM vypadá naprosto skvěle, snad jen by mohli tvůrci ještě o kus zlepšit animace pohybu. Je to už lepší než dřív, ale stále někdy mají postavy tendenci namísto chůze spíše bruslit. Krátce po vydání se objevila řada problémů s plynulostí hry, vše nicméně řeší aplikace čerstvého patche, se kterým se hra hýbe velice plynule i na starších kartách.

Podcenit není radno důraz na zvuk, který je pro IO tradiční. Jesper Kyd zplodil soundtrack, který je opět naprosto odlišný od jeho předchozích děl a o to lépe dokresluje atmosféru hry. Když na sebe kupříkladu vezmete oblek hosta „nebeské party“, rozezní se v reproduktorech ladné andělské vokály.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Best resume template download

(BuyEssayOnline, 30. 7. 2021 14:44)

Best resume template download .


Proceed to Order!!! https://wiki.retro-mmo.com/wiki/User:TonyMata47821


UYhjhgTDkJHVy

Untested work custom-made good heart

(StronDiz, 30. 7. 2021 8:05)

https://qps.ru/ANBVK https://qps.ru/tkPzK https://gee.su/3rdWs https://clck.ru/WPTr3 https://gee.su/yWxNS https://gee.su/pFh2q https://gee.su/M9blP https://qps.ru/GES5Z https://qps.ru/HLqxM https://clck.ru/WPXBQ https://clck.ru/WQDtv https://qps.ru/uEcBP https://qps.ru/60OvK https://qps.ru/9jLba https://clck.ru/WPT4u https://gee.su/sEc6r https://qps.ru/JYAUa https://gee.su/yY27B https://qps.ru/0BtrT https://cutt.us/WRFXW
https://clck.ru/WPqYf https://qps.ru/EIQk5 https://qps.ru/mRhWN https://gee.su/wFTPx https://cutt.us/MfGvo https://gee.su/SX75K https://gee.su/oNR92 https://clck.ru/WPijH https://gee.su/DlWaM https://gee.su/N3zVt https://cutt.us/ZFrYq https://gee.su/lK8hX https://gee.su/6o30f https://qps.ru/07uDJ https://qps.ru/RUwok https://clck.ru/WPgr2 https://qps.ru/aztq8 https://gee.su/Tzk08 https://clck.ru/WPc7B https://gee.su/M1gGP
https://qps.ru/F1DPH https://qps.ru/UrxbM https://qps.ru/MjNP8 https://qps.ru/O8TNK https://gee.su/KhRwq https://qps.ru/Dho6L https://clck.ru/WPaUv https://gee.su/R2Mvm https://gee.su/NBQrk https://qps.ru/UQ4Rn https://qps.ru/jJNla https://qps.ru/2nzWJ https://gee.su/4YDqW https://qps.ru/qThFz https://qps.ru/RfvLT https://qps.ru/pjoFP https://qps.ru/auPlv https://clck.ru/WQ4i7 https://gee.su/SqH8O https://cutt.us/SvYPb

Četl jsi to? Pak XRumer a XEvil pracují!

(Mashaytop9748, 29. 7. 2021 23:34)

XEvil 5.0 vyřešil captcha na vašem webu!!!

Chcete zveřejnit svůj text na 12.000.000 (12 milióny!) webové stránky? Žádný problém-s novým softwarovým komplexem "XEvil 5.0 + XRumer 19.0.8"!
Blogy, fóra, desky, obchody, knihy návštěv, sociální sítě - všechny motory s jakýmkoli captcha!
XEvil také kompatibilní s jakýmikoli SEO / SMM programy a skripty a může přijímat captcha z jakéhokoli zdroje. Jen to zkuste! ;)

Pozdrav, Mashetop2506

P.S. Obrovské slevy jsou k dispozici (až 50%!) pro krátkou recenzi o Xevilu na jakémkoli populárním fóru nebo platformě. Stačí požádat oficiální podporu o slevu!

Best bibliography proofreading websites

(BuyEssayOnline, 29. 7. 2021 21:52)

Best bibliography proofreading websites .


Proceed to Order!!! https://voticle.com/a/articles/108937/not-known-factual-statements-about-edubirdie-com


UYhjhgTDkJHVy

Discover Exactly How The Foods You're Eating On A Daily Basis Are Making Your Fat Cells SICK

(Jessekat, 29. 7. 2021 14:22)

https://bit.ly/3y8bt5A Among your body's main fat-burning hormonal agents REDUCES when you go on a diet plan?

Research has actually shown that this important hormone decreases by as much as 50% after just 7 days of diet programs!

The most awful component is, the longer you attempt to diet plan, the worse it obtains, which is why several "serial dieters" constantly battle to keep the weight off (if they shed it at all ...).

The bright side is we're going to share the nourishment techniques to RAISE your body's all-natural fat-burning hormonal agents securely and normally! https://bit.ly/3y8bt5A

friends, movies, fashion, actors, trends, social

(JasonPoock, 29. 7. 2021 0:27)

33 year-old Grain, Oilseed or Pasture Gardener (Australia) / Field Plant Farmer (New Zealand ) Charlie Catlin from Alexandria, spends time with passions such as amateur radio, and netball. Finds the entire world an fascinating place having spent 9 months at My Son Sanctuary

friends, movies, fashion, actors, trends, social

(JasonPoock, 28. 7. 2021 20:24)

Hey guys. What can I say about myself. My all-time favorite movie is Se7en but I like all genres.

Modish govern in lieu of of effects soul

(StronDiz, 28. 7. 2021 17:33)

https://qps.ru/Otck0 https://gee.su/pxqRP https://qps.ru/0NKfk https://clck.ru/WPVA5 https://gee.su/W52z8 https://gee.su/bOmip https://gee.su/9w48T https://clck.ru/WPRJd https://qps.ru/I7uas https://clck.ru/WPgQn https://clck.ru/WQbU4 https://clck.ru/WPdbv https://qps.ru/p6ai7 https://clck.ru/WPgaL https://gee.su/K7IaN https://qps.ru/297Re https://cutt.us/eQtvZ https://qps.ru/kN5xS https://cutt.us/jxkEi https://clck.ru/WPhJM
https://clck.ru/WPSMT https://qps.ru/hm2Ki https://gee.su/5LUgp https://qps.ru/MRk7o https://qps.ru/PaFIg https://clck.ru/WQ5dZ https://qps.ru/ST8iH https://qps.ru/zVDHR https://gee.su/c7l3Y https://clck.ru/WQDVM https://qps.ru/GxsQi https://qps.ru/ROGzb https://clck.ru/WR8ju https://gee.su/qHkIb https://clck.ru/WPPZn https://qps.ru/U5upn https://qps.ru/6Cbrf https://qps.ru/O0UHd https://gee.su/UHVbv https://qps.ru/jwGvc
https://gee.su/xGVbE https://gee.su/YXp8Z https://clck.ru/WRUCQ https://gee.su/qkUCu https://gee.su/R1Qyn https://clck.ru/WQDYi https://gee.su/nzx1e https://gee.su/zp26E https://qps.ru/JPZNM https://qps.ru/kEn10 https://qps.ru/W1XIl https://gee.su/MTHzp https://qps.ru/1c4VK https://gee.su/TpSCn https://gee.su/wYN2L https://cutt.us/taShm https://qps.ru/bgDYZ https://qps.ru/HXxLW https://gee.su/yiFtX https://gee.su/vVCDN

General Poop About this issue

(stromectol 3mg tablets, 22. 7. 2021 15:31)

Global Information Fro this product
https://ivermectinst.com stromectol 3mg tablets

news, business

(JuanVE, 22. 7. 2021 7:06)

news about corona in the world

EOS

(AndrewlaThe, 21. 7. 2021 21:42)

eosimplementer.co af

This Uncommon Breakfast Tonic Provided Me Back My Confidence

(Justindrore, 15. 7. 2021 6:30)

https://bit.ly/3en0Aov Consuming This Japanese Tonic Prior To 10am Provided Me Amazing Results

I Obtained Control of My Wellness Thanks to This Unusual Japanese Breakfast Tonic

(Justindrore, 15. 7. 2021 1:18)

https://bit.ly/3wI5kvj This Odd Japanese Morning Meal Drink Changed My Health

Firmware Samsung Galaxy

(LarrySwill, 13. 7. 2021 16:59)

https://www.facebook.com/hashtag/a715fxxs4buc1?source=feed_text&epa=HASHTAG
https://www.facebook.com/hashtag/g950fxxucdud1?source=feed_text&epa=HASHTAG
https://www.facebook.com/hashtag/j610fxxs6cua1?source=feed_text&epa=HASHTAG
https://www.facebook.com/hashtag/a505fxxu7cub8?source=feed_text&epa=HASHTAG
https://www.facebook.com/hashtag/a505fxxu8cue3?source=feed_text&epa=HASHTAG

789jksndjhwev23d34@#fgdfgh

https://vk.com/kupludom24

(BobbyFraum, 11. 7. 2021 15:11)

<a href=https://vk.com/kupludom24>Продам дом Красноярск

heaters cerot woken commissaires podian

(HenisSed, 10. 7. 2021 0:05)

https://qps.ru/WQVh2 https://cutt.us/pWRBu https://clck.ru/VvqZG https://clck.ru/VvQNW - https://gee.su/q7fRl https://qps.ru/THE50 https://qps.ru/2V39S https://cutt.us/MOXba https://clck.ru/VvXqC https://qps.ru/bdwXA - https://qps.ru/Q892p https://qps.ru/pJdWe https://cutt.us/AIUcd https://cutt.us/zCyiL https://cutt.us/MfwHJ https://gee.su/LV4CW - https://cutt.us/RGowX https://qps.ru/Q70fH https://gee.su/eTzSU https://clck.ru/VvGxEhttps://gee.su/5u9Gl https://cutt.us/caTpd https://gee.su/NA5mC https://clck.ru/Vvhdi - https://gee.su/dcmTU https://cutt.us/IxMCD https://qps.ru/z60V3 https://cutt.us/XEtdk https://cutt.us/NWUcs https://gee.su/smbgL - https://cutt.us/JrEeu https://gee.su/3OrGA https://cutt.us/KYDsZ https://qps.ru/Vlo20 https://gee.su/cmPYG https://clck.ru/VvViP - https://clck.ru/VvVWM https://cutt.us/OdLwE https://cutt.us/LjdVA https://gee.su/ehobT

ineternet nenavist zmenil przyjmowanie buckstops

(HenisSed, 9. 7. 2021 14:56)

https://qps.ru/QO0Ri https://cutt.us/Yzhzw https://cutt.us/hIlJn https://gee.su/KfmTw - https://cutt.us/HYUbx https://gee.su/vNHwn https://clck.ru/VwQG5 https://clck.ru/Vw8VG https://gee.su/r8MFD https://cutt.us/NsjLU - https://qps.ru/CfMT8 https://gee.su/Q9ive https://gee.su/fQVIb https://qps.ru/lHv6m https://qps.ru/XMeHt https://cutt.us/qFoJl - https://gee.su/xnEfp https://qps.ru/Ro9JV https://qps.ru/7c8tv https://gee.su/sYazXhttps://qps.ru/wYr9I https://qps.ru/H1Fji https://qps.ru/weGjb https://qps.ru/ZFK0C - https://clck.ru/VvxjZ https://cutt.us/UzQVj https://clck.ru/Vx7DW https://cutt.us/TDRyr https://gee.su/K4A1s https://qps.ru/XeK61 - https://gee.su/0UCJx https://qps.ru/EuCUS https://qps.ru/6O4Nl https://gee.su/Tpj5f https://qps.ru/MFqdK https://cutt.us/FzYmE - https://cutt.us/ysCfW https://qps.ru/oWIGM https://clck.ru/VvdH2 https://qps.ru/NasLB

Как отправить пользователю личное сообщение?

(Lerraneisp, 9. 7. 2021 10:53)

Привет! Подскажите, пожалуйста, глупой Lerussik, как тут отправить личное сообщение? Очень надо! Спасибо
Hi! Can you please tell stupid Lerussik how to send a private message Thanks

profielsites uncreation perfume nominacii sumergio

(HenisSed, 9. 7. 2021 6:05)

https://qps.ru/P1Ksq https://clck.ru/VvnYv https://clck.ru/VwoNA https://clck.ru/VvNLk - https://gee.su/8RqEm https://cutt.us/SvAlj https://qps.ru/tnS9r https://qps.ru/CXaW7 https://clck.ru/VvdUX https://qps.ru/s5ody - https://cutt.us/agPjf https://qps.ru/HMFLl https://clck.ru/Vvjdr https://clck.ru/VwXS2 https://clck.ru/VwPv6 https://gee.su/CKhVE - https://qps.ru/vsQxn https://gee.su/yIjz9 https://cutt.us/MBJQK https://cutt.us/bNcEEhttps://qps.ru/kmXqy https://clck.ru/Vvbhi https://gee.su/tlcw1 https://clck.ru/Vvajq - https://gee.su/R3009 https://cutt.us/rcFTg https://cutt.us/oqMGV https://clck.ru/VvaNr https://gee.su/SolBv https://qps.ru/b9sXu - https://gee.su/o0DuH https://qps.ru/KFfX7 https://clck.ru/VvKTY https://clck.ru/Vwjv2 https://clck.ru/VvRcM https://clck.ru/VvS5K - https://gee.su/cDgoy https://qps.ru/1cRfB https://gee.su/PjUfS https://cutt.us/gIPAy

aloja reckon dojs taliban derivarne

(HenisSed, 8. 7. 2021 21:11)

https://gee.su/b5z8m https://qps.ru/HKvF5 https://cutt.us/SzTUH https://cutt.us/tAzKL - https://gee.su/Bplsr https://gee.su/0fctV https://clck.ru/VwqWp https://qps.ru/VNzaJ https://qps.ru/kgQM2 https://qps.ru/vg8Hl - https://cutt.us/wHHLG https://qps.ru/ES9nU https://clck.ru/VvLEC https://gee.su/eEvMB https://cutt.us/TgpUy https://gee.su/1RAI0 - https://qps.ru/pD9mH https://clck.ru/VwSUy https://qps.ru/CYw4q https://gee.su/3MHtchttps://cutt.us/NIqiD https://clck.ru/VvPZW https://cutt.us/ZXCzm https://gee.su/5s8VM - https://cutt.us/neYSR https://clck.ru/Vx9zb https://qps.ru/b0Ar9 https://gee.su/CrWDc https://clck.ru/VvVDU https://qps.ru/7sB4T - https://qps.ru/vOkzp https://gee.su/B8RQO https://qps.ru/jubyJ https://cutt.us/MGySB https://cutt.us/DErHJ https://gee.su/kYpzd - https://gee.su/mwtjG https://gee.su/32mg7 https://cutt.us/WQLUR https://gee.su/qiDSg